Su Kaçağı

Gebze su kaçağı bulma konusunda uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır. Binalarda ya da dairelere ait borularda zamanla arızalar oluşabilir. Kimi zaman sorun binalarda kimi zaman ise daire tesisatı içinde oluşan su kaçağı tespiti yapılarak kısa sürede onarılacak bir durumdur. Su kaçağı nedenlerin biri boruların yüksek basınç ile birlikte patlayarak su sızıntısının oluşmasıdır. Su sızıntısı, binalarda oluşuyorsa bunun sebebi ya tesisat sistemini üreten firmaların hatası ya da tesisatı döşeyen usta hatasıdır. Eğer evinizde ya da binanızda su sızıntısından şüpheleniyor ve bir su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız Gebze su kaçağı tespiti yapan firmamızı arayabilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

  • Zemin ve tavanlarınızda su damlacıklarının birikmesi
  • Duvarlarda küflenme, nemlenme, duvarların terlemesi durumu
  • Duvarlarda meydana gelen ıslaklıklar, duvar boyasında renk değişimleri
  • Vanalar kapalıyken bile döşeme ve duvar arkalarından gelen su sesi
  • Vanaların kapalı olmasına rağmen, sayaç bozuk olmamasına rağmen dönerek su faturasını yükseltmesi

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılmaktadır?

Kırmadan su kaçağı bulma hizmeti ile tesisatı kırıp dökmeden çok pratik şekilde sızıntılar bulunabilmekte, su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Su kaçağı tespiti yapılırken robotik cihazlar ve kameralı görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Tesisatı kırıp dökmeden sadece nokta atışı sayesinde yüzeyden dedektörler yardımı ile su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Gebze su kaçağı tespiti yapan teknik servis elemanı ilk olarak kullanacağı teknolojik cihazlar ile su kaçağının ana noktasını tespit ederek sızıntının tam yerini belirlemektedir. Borudan içeri gönderilen kameralı görüntüleme sistemi ile su kaçağının ana kaynağı öğrenilebiliyorken diğer yandan küçük sızıntılar, su tespiti yapan dedektörler ve akustik dinleme cihazları sayesinde kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Pis su gider borusu, banyo tuvalet su sızıntısı tespiti için akustik dinleme cihazları, borunun içini görüntülemek için kameralı cihazlar, nem seviyesini ölçerek su sızıntısını bulan robotik cihazlar kullanılmaktadır. Su kaçağı tespiti yapan ustalarımız konusuna hakim ve tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Firmamız kullandığı robot teknolojisi, akustik dinleme cihazları ve diğer hassas aletler sayesinde tesisatınızda herhangi bir onarım ya da tadilata gerek kalmadan su kaçağı tespitini ve onarımını yapmaktadır.

 

 

Servis Çağır