Petek Temizliği

Petek Temizliği

Gebze petek temizliği ile Gebze ve çevresindeki petek temizleme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Petekler ve kombiler, zamanla bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Kış aylarının en büyük problemlerinden biri tıkanmış petekler ve bakımı gelmiş kombilerdir. Kalorifer tesisatı temizliği yaptırarak tüm kış boyunca randımanlı ısınma sağlayabilirsiniz. Doğru bilinen bir yanlış olarak kirlenen aslında petekler değil tesisatlardır. Plastik borularda çamur, kireç, çeper birikir. Bakır borular pislik tutmadığı için temizlik gerektirmemektedir. Kirlenen boruların zamanla tıkanmaya başlaması ile petek ve kalorifer tesisatının temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir. Kombi peteklerin temizlik ve bakım zamanın geldiğini peteklerin alt ya da üst kısımlarının doğru şekilde yanmamasından, musluklardan az su gelmesi ya da hiç su gelmemesinden, siyah ya da koyu kahverengi pis su gelmesinden, kombinizin normalden daha yüksek sesle çalışıyor olmasından anlayabilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

  • Zemin ve tavanlarınızda su damlacıklarının birikmesi
  • Duvarlarda küflenme, nemlenme, duvarların terlemesi durumu
  • Duvarlarda meydana gelen ıslaklıklar, duvar boyasında renk değişimleri
  • Vanalar kapalıyken bile döşeme ve duvar arkalarından gelen su sesi
  • Vanaların kapalı olmasına rağmen, sayaç bozuk olmamasına rağmen dönerek su faturasını yükseltmesi

Petek temizliği ve kombi bakımı nasıl yapılmaktadır?

  • Petek temizliği ve kombi bakımı yapılmadan önce tesisat, vanalar, kombi ve petekler iyice gözden geçirildikten sonra kaçak ya da tamir olması gereken parçalar varsa ilk önce bu işlemler gerçekleştirilir.
  • Gerçekleştirilen kontrollerin ardından petek temizleme makinası tesisata monte edilir.
  • Kollektör, radyatör ya da havlupan genel olarak banyo, mutfak ya da balkonda bulunur. Bunlar sökülür.
  • Petek temizleme işleminde ilk olarak petek ve tesisatın üst boru sistemleri temizlendikten sonra tesisat borularının alt kısımları temizlenir.
  • Radyatörler aslında çok da fazla kir tutmaz. Asıl kirlilik kombi petek tesisatındadır. Bu yüzden petek çift yıkama işlemi gerçekleştirilir.

Evde petek temizliği yaptırırken temizliği yapacak ustanın konusunda uzman ve profesyonel olması gerekir. Yaklaşık olarak 1-2 saat süren doğru ve sağlıklı petek temizliği tesisatın kirlilik oranına göre bu zaman aşabilmektedir. Petek ve kombi temizliği yaptırdığınız zaman yakıttan tasarruf eder, peteklerin daha verimli yanar ve dengeli ısınır. Kombi tesisatınızın ömrü uzar. Kombiniz daha fazla performanslı, ekonomik ve gürültü yapmadan çalışmaya devam eder. Doğru ve sağlıklı petek temizliği için uygun makine ve teçhizat kullanılması gerekir. Basınç değeri 2 Bardan yüksek olan petek temizleme makinesi kullanılmamalıdır. Doğru şekilde yapılan petek temizliği yaklaşık 1-2 saat içinde tamamlanmaktadır. Peteklerinizin temizlenme zamanı gelmişse, kombinize bakım yapılması gerekiyorsa bunun için Gebze petek temizliği ve kombi bakımı teknik servisi veren firma ile temasa geçmeniz gerekir.

 

 

Servis Çağır